Diş Teli Fiyatları ve Diş Teli Çeşitleri

Farklı pek çok şekilde hastalara sunulan diş teli çeşitleri ise hastaların yakındıkları duruma, ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu bağlamda piyasada yer...

Farklı pek çok şekilde hastalara sunulan diş teli çeşitleri ise hastaların yakındıkları duruma, ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu bağlamda piyasada yer alan diş teli fiyatları ve diş teli çeşitleri ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek ve kendisi için en doğru diş teli tedavisini öğrenmek isteyenlere daha detaylı bilgilendirme yapılabilir.

Diş Teli Çeşitleri

Bugün sağlık sektöründe hastaların ihtiyaçları doğrultusunda üretilen ve satışa sunulan birbirinden farklı birçok diş teli çeşidinin yer aldığı söylenebilmektedir. Bu nedenle söz konusu diş teli çeşitleri nelerdir diyenlere en çok tercih edilen birkaç diş teli türünden örneklendirme yapılabilir.

  • Metal Diş Teli: Geleneksel olan ve diş teli denildiğinde akla gelen ilk tür olan metal diş telleri, bant ve tellerden meydana gelen bir yapıdadır ve takıldığı zaman dişleri tellere uyacak şekilde ayarlamaktadır.
  • Seramik Diş Teli: Mantık olarak metal diş teline benzeyen seramik diş tellerinin metal diş tellerinden farklı olarak braketlerinin açık olduğu söylenebilir. Bu da seramik diş telinin metal diş teline nazaran daha az görünür olduğu anlamına gelmektedir.
  • Şeffaf Diş Teli: Piyasada görünmez diş teli olarak da bilinen şeffaf diş teli, son zamanlarda en çok tercih edilen diş teli çeşitleri içerisindedir. Her hastaya uygun olmayabilen bu diş teli türünün doğru kontrolünü sağlayabilmek içinse hastanın ağız yapısı detaylıca incelenmektedir.

Diş Teli Fiyatları

Birbirinden farklı diş teli çeşitleriyle ilgili verilen tüm bu bilgilerden sonra merak edenler için diş teli fiyatları ile alakalı da detaylandırma yapılabilir. Buna göre diş teli fiyatlarının artan ihtiyaçlar neticesinde her geçen gün artış göstermesi sebebiyle en doğru fiyatlandırma için bu alanda uzman olan ağız sağlığı merkezleri ve polikliniklere danışılması gerektiği dile getirilebilir.