Tolga Başaran spor gecesinde tarihi rekor bağış

Dün akşam Beylikdüzü Spor Kompleksinde gerçekleşen Tolga Başaran spor gecesi ve sosyal sorumluluk kapsamında Türkiye ve Avrupa Kick Boks takımları karşı karşıya geldiler....

Dün akşam Beylikdüzü Spor Kompleksinde gerçekleşen Tolga Başaran spor gecesi ve sosyal sorumluluk kapsamında Türkiye ve Avrupa Kick Boks takımları karşı karşıya geldiler.

Gecede duygusal anlar yaşanırken 50 Harp Malülü gazimiz salona mehteran marşları eşliğinde girmesi tribünlerdeki 5000 civarı seyircinin hep birlikte ayakta gazilerimizi alkışlaması gecenin en güzel karelerinden birini yaşatırken bu ana tanık olanlarda duygu seli yaşadılar.

Tolga Başaran ‘Şehidin şahidi gazi, gazinin şahidi bizleriz”

Gecede basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Tolga Başaran “Biz genç kardeşlerimizi spora teşvik etmek için onları spor komplekslerinde bir çatı altında toplayabilmek için iyi örnek olabilmek için çıkmış olduğumuz bu yolda, istedik ki gazilerimiz için, şehit yakınlarımız için de bir şeyler yapalım, hayatlarına dokunalım. Güzel bir söz var, ‘Şehidin şahidi gazi, gazinin şahidi bizleriz.’ Onların da bir takım sıkıntılarını çözmek adına spor şölenimiz aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi haline geldi. Bunu da tek başıma değil, yakın dostlarımla birlikte yaptım. Kamuoyuna açmadan kendi aramızda bir akülü tekerlekli sandalye kampanyası başlattık.” dedi.

 

Açıklamalarına devam eden Tolga Başaran “4 gün gibi kısa bir sürede 120 adet akülü tekerlekli sandalye topladık ki bazı dostlarımızın söylediklerine göre Türkiye’de kısa sürede şimdiye kadar hiç kimse bu kadar akülü tekerlekli sandalye toparlayamadı Ben buradan böyle bir gece için çok büyük çaba harcayan sevgili Şenol İpek ve Tarık Sayın’a ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çok ama çok ciddi emek harcadılar. Bu tarz sosyal sorumluluk projelerimize devam edeceğimizi buradan herkese duyurmaktan büyük bir onur diyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu özel gece Sports TV ekranlarından canlı yayınlanırken Türkiye Kick Boks takımı Avrupa karmasını 7-0 gibi net bir skorla yenerek ülkemizi bir kez daha gururlandırdı.

GECEDEN KARELER