Şahika Kutsal “Metamorfoz” adlı solo sergisini sanatseverlerle buluşturdu

Bir dönemin başarılı iş insanlarından günümüzün sanat dünyasının önde gelen isimlerinden Şahika Kutsal “Metamorfoz” adlı solo sergisini Kethüda Hamamı’nda sanatseverlerle buluşturdu. Sergiye 12...

Bir dönemin başarılı iş insanlarından günümüzün sanat dünyasının önde gelen isimlerinden Şahika Kutsal “Metamorfoz” adlı solo sergisini Kethüda Hamamı’nda sanatseverlerle buluşturdu.

Sergiye 12 adet eseriyle katılan Şahika Kutsal’ın eserlerine sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği dikkatlerden kaçmadı.

Bir mimar arkadaşının ısrarı ile yıllar önce resim yapmaya başlayan Kutsal uzun yıllar hep figüratif ve daha klasik sayılacak tarzda çalışmalara imza atarken pandemi döneminde evde kullanılmayan birçok malzemeyi birden bire değerlendirmeye karar vererek kendisine ait atölyesinde deneme yanılma metodu ile bu atık maddelerden tablolar yapmaya başlayarak hem dünyada hem ülkemizde son günlerde hızla yaygınlaşan bir akımın öncü isimleri arasında yer almayı başardı.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Şahika Kutsal “Atık maddelerden eserler üretmeye başladığımda ilk duyduğum his atık maddeleri geri dönüştürerek onlardan bir tablo yaratmanın verdiği büyük bir haz ve hızla tükettiğimiz dünyamızda çocuklarımıza, torunlarımıza pisletilmemiş ve kaynakları tüketilmemiş bir dünya bırakacak olma fikri beni aşırı mutlu etti ve işime motivasyonumu daha da arttırdı. Ve artık kendi çapımda bir farkındalık yaratmanın keyfini sürüyorum” diyerek duygularını ifade etti.